Jesteś tu: Jesteś tu > Informacje dla turystów

Milka - ZakopaneAlternatywne możliwości dojazdu

Państwu skorzystanie z alternatywnych dróg dojazdowych. Jadąc od strony Krakowa, aby uniknąć korków na wlocie do Zakopanego kierować można się na Czarny Dunajec skręcając w Chabówce (zjazd znajduje się kilkaset metrów po rozpoczęciu się dwupasmowego odcinka drogi), do Zakopanego dojedziemy wtedy od strony Chochołowa i Kościeliska. Inną alternatywna trasą jest skierowanie sie w Nowy Targu na Nowy Sącz a następnie na rondzie w prawo w kierunku Białki Tatrzańskiej i Bukowiny.

Ci z Państwa którzy zdecydowali się na nocleg w zakopiańskich dzielnicach Olczy i Pardałówce, a także Cyrhli i Jaszczurówce, nie mają potrzeby wjeżdżać do samego centrum Zakopanego, aby dojechac do celu. Zjazd w kierunku Olczy znajduje się przed stacą Orlenu i McDonaldem, wystarczy z Zakopianki skręcić w lewow pod wiaduktem.

Najlepszym sposobem poruszania się po Zakopanem z racji stosunkowo niewielkiej ilości parkingów w centrum miasta (znalezienie miejca do parkowania podczas długich weekendów, skoków narciarskich czy w okresie świąteczno-noworocznym czesteo bywa niemożliwe), pozostaje komunikacja busowa oraz własne nogi lub rower.