Tu jesteś > Główna > Informacje dla turystów > Wycieczki Jednodniowe

Spływ Przełomem Dunajca

Spływ DunajcemSpływ Dunajcem to największa atrakcje turystyczna Pienin. Spływ rozpoczyna się na przystani flisackiej w Sromowcach - Kątach. Istnieja dwie przystanie docelowe - Szczawnica (dł. trasy 18 km czas ok.2 godzin i 15 minut) oraz Krościenko (dł. trasy ok 23km i czas 2 godziny i 45 minut).
Spływy odbywają się codziennie w okresie od 1 kwietnia do 31 października. Ceny biletów zależą od punktu docelowego bilet do Szawnicy - normalny 44zł i ulgowy 22 zł; do Krościenka odpowiednio 53 zł i 26,5 zł.
Spływ odbywa się w tradycyjnych drewnianych łodziach po rzece stanowiącej w tym miejscu graniczny pas neutralny między Polską a Słowacją. Na wysokości najwyższego szczytu Pienin - Trzech Koron rozpoczyna się właściwy przełom - rzeka na odcinku 9 km tworzy 7 pętli między skalnymi ścianami. Warto też na wszelki wypadek wziąść ze sobą przeciwdeszczową pelerynę gdyż w górach pogoda jest trudna do przewidzenia.

Spływ Dunajcem Cennik


Cennik na rok 2015:
Sromowce Kąty - Szczawnica
bilet normalny - 49 zł
bilet ulgowy - 24,50zł

Sromowce Kąty - Krościenko
bilet normalny - 59 zł
bilety ulgowy - 29,50 zł
Dzieci do lat 10 zniżka 50%
Cena zawiera 4 zł za wstęp do Pienińskiego Parku Narodowego.
Szczegółowy cennik znajdą Państwo pod tym adresem - Cennik


Jak dojechać na spływ z Zakopanego.Z Zakopanego najlepiej na spływ wybrać się wynajmując bus z kierowcą. Jadąc na spływ przełomem Dunajca bus zatrzymuje się również przy Zamku w Niedzicy oraz pobliskiej Zaporze na Zalewie Czorsztyńskich, a także przy zabytkowym kościółu w Dębnie.

Dane kontaktowePolskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich
34-443 Sromowce Wyżne
ul. Kąty 14
tel. +48 18 2629721,
tel./fax +48 18 2629793

www.flisacy.com.pl

Informacje pochodzą z oficjalnej strony Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich - www.flisacy.com.pl i tam odnaleźć można szczegółowe informacje dotyczące spływu.