Jesteś tu > Baseny termlane > Terma Bukovina

Terma Bukovina - Bukowina Tatrzańska

Na skrótyTerma Bania

Basen, Białka Tarzańska, Gdy pada

Terma Bania to nowo powstały obiekt położony w sercu Białki Tatrzańskiej. Położony w atrakcyjnym rejonie Podhala kompleks obejmuje baseny termalne, funkcje aquaparkowe, saunarium oraz Instytut Wellness & SPA. Unikatowe, zaawansowane technologicznie rozwiązania gwarantują użytkownikom wysoki komfort, wartościowy wypoczynek oraz możliwość aktywnej rozrywki.
Obiekt swoim charakterem nawiązuje do regionalnej tradycji. Zarówno poprzez intrygujące rozwiązania wizualne, jak i regionalną kuchnię proponowaną w punktach gastronomicznych. Góralski folklor skonfrontowany został tutaj z nowoczesnością – zastosowanymi technologiami, rozwiązaniami architektonicznymi oraz luksusowymi formami wypoczynku odpowiadającymi światowym standardom.
- Powierzchnia obiektu to 8 580,33 m2.

- Niecki basenowe zajmują 1 382,67 m2 z czego aż 561,81 m2 stanowić będą te umieszczone na zewnątrz obiektu.

- Woda termalna wydobywana jest z głębokości 2500 m.

Poprzez zastosowanie intrygujących rozwiązań architektonicznych kompleks silnie wpisuje się w krajobraz okolicy, nie naruszając jego naturalnego uroku. Przede wszystkim dzięki zastosowaniu falistej struktury dachu, pokrytego dodatkowo naturalną roślinnością, tworzącego zachwycające zielone wykończenie. Twórcy kierowali się wizją minimalnej ingerencji w przyrodę. Co więcej, chęcią jej podkreślenia i wykorzystania.

Baseny otwarte skierowane są na południe, co daje użytkownikom możliwość podziwiania malowniczej panoramy Tatr Wysokich. Niecki zewnętrzne oddzielone są naturalnymi pagórkami.

Terma Bania już w pierwszych miesiącach działalności stała się organizatorem istotnych wydarzeń, wpływających na znaczenie Białki Tatrzańskiej, ale i wzbogacających ofertę kulturalną całego regionu.

Cykl „Kultura na Bani®” obejmujący dwa wakacyjne miesiące to seria koncertów, spektakli teatralnych i wydarzeń filmowych, w nienachalny i nowatorski sposób odwołujących się do tradycji region. Terma Bania - Baseny i atrakcje

Kompleks basenów podzielony został na strefy, w których każdy znajdzie coś dla siebie.
Strefa głośna to pięć basenów z wodą termalną (temperatura wody dochodzi do 34 stopni), zjeżdżalnie wewnętrzne i zewnętrzne (w sumie 300 m długości), a także suche i mokre place zabaw dla dzieci.
Dla żądnych wrażeń niewątpliwą atrakcją będą wodne karuzele, armatki i kaskady wodne oraz sztuczna fala.
Na najmłodszych gości czeka strumyk wodny, jeżyk, parasol wodny (grzybek), a także wodny plac z animatorami, którzy uatrakcyjnią dzieciom pobyt. Strefa Cicha W tym miejscu w ciszy i spokoju odpoczną Państwo w otoczeniu natury. Zapewnią to trzy baseny z wodą termlaną o zdrowotnych właściwościach. Saunarium W tej strefie czeka na Państwa pięć różnych saun w tym zewnętrzna - “Ruska Bania”.
* Saunę Starą Góralską o temperaturze do 70 °C i wilgotności powietrza do 35%
* Grotę Kamienną z dozownikiem solanki, gdzie wilgotność powietrza nie przekracza 45%, a temperatura sięga maksymalnie 50 °C
* Łaźnię Parową o temperaturze do 45 °C i wilgotności do 100%
* Saunę Fińską o wilgotności do 50% i temperaturze do 100 °C
* specjalną saunę zewnętrzną Ruską Banię (ustawioną w ogrodzie) o temperaturze do 60 °C i wilgotności powietrza do 65%
Strefa SPA To 8 profesjonalnie wyposażonych gabinetów Wellness & Spa.

Terma Bania - Właściwości Wody

Źródło wody, która wypełni baseny Termy Bania w Białce Tatrzańskiej ma temperaturę 73 stopni oraz wysokoa mineralizację 1786,3 mg/dm3, dzięki bogactwu w składniki mineralne takie jak wapń, magnez, żelazo, siarka, sód, potas czy miedź wykazuje ona korzystne działanie na organizm.
badania potwierdziły zdrowotne działanie tutejszej wody miedzy innymi na redukcję nadciśnienia, eliminowanie chorób serca, obizanie stresu, osłabienie bólów głowy, przyśpieszenie rekonwalestencji po zabiegach i leczeniu, a także leczenia depresji i poprawie samopoczucia. Szczegółowe informacje o składzie wody znajda Państwo pod tym adresem -> Skład Wody Terma Bania.

Dunajecki Dworek


noclegi, Biały Dunajec, Noclegi Biały Dunajec, noclegi dla grup

Zapraszamy do Dunajeckiego Dworku, czekają na Was 2,3 i 4 osobowe pokoje w sumie 60 miejsc noclegowych, każdy z pokoi wyposażony jest we własną łazienkę. Do Waszej dyspozycji oddajemy przestronną jadalnię oraz strefę wypoczynku z telewizorem, stołem do bilarda oraz piłkarzykami. Na naszych najmłodszych Gości czeka nowoczesny i bezpieczny plac zabaw oraz boisko sportowe.

Zobacz równieżKąpielisko Termalne Polana Szymoszkowa

Basen, Zakopane, Dla dzieci

Basen termalny na Polanie Szymoszkowej położony jest w pobliżu sławnego Hotelu Kasprowy - od niedawna jego nazwa to Hotel Mercure-Kasprowy. Woda w basenie pochodząca z odwietu geotermalnego ma temperaturę 30 C, a dzieki wysokiej zawartości minerałów posiada własiwości lecznicze....więcej o Polanie Szymoszkowej