Tu jesteś -> Ciekawe Miejsca -> Zakopane gdy pada deszcz

Zakopane - gdy pada deszcz?
Co robić w Zakopanem gdy pogoda nas nie rozpieszcza i od rana pada deszcz? W myśl zasady że Zakopane to nie tylko górskie szlaki prezentujemy naszą subiektywną listę deszczowych (choć nie tylko) atrakcji Zakopanego.


Baseny Termlane


Numer 1 na naszej liście i chyba najbardziej oczywisty wybór to baseny termalne, ich oferta w ostatnich latach znacznie się rozwinęła i obecnie Podhale może pochwalić się już pięcioma termami, z których kąpielisko termalne na Polanie Szymoszkowej w trakcie deszczu, z racji swojego otwartego charakteru wydaje się być najmniej odpowiednim wyborem. Pozostają więc Termy w Szaflarach, Białce Tatrzańskiej, Zakopanem oraz Bukowinie Tatrzańskiej.Tatrzańskie jaskinieGdy pada dobrze mieć dach nad głową, co nie znaczy że zawsze musi być do budynek czy namiot, w trakcie deszczu dobrym wyborem mogą być tatrzańskie jaskinie zarówno po polskiej stronie (Jaskinia Mroźna w Dolinie Kościeliskiej), jaki i przez wielu uznawane za ciekawsze słowackie jaskinie (Bielańska i Demanowska Wolności)


Zakopiańska StarówkaZakopiańską Starówką nazywana jest ulica Kościeliska, rozpoczyna się ona na wysokości przejścia podziemnego łączącego Krupówki z placem pod Gubałówką, Starówka to przede wszystkim najstarszy zakopiański kościół pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i cmentarz na Pęksowym Brzysku na którym pochowani zostali najznamienitsi Zakopiańczycy i ludzie zasłużeni dla miasta, Podhala i Tatr m.in. Tytus Chałubiński, Sabała, Kornel Makuszyński, Kazimierz Przerwa - Tetmajer., znajduje się tu także symboliczny grób Witkacego. Dalszą część ulicy Kościelskiej otacza w większości tradycyjna drewniana zabudowa góralska, to ta ulicy kiedyś stanowiła najważniejszą część miasta, powstał na niej pierwszy kościół, sklep, restaurację oraz cmentarz.

Galeria Zdjęć
ze Spływu Dunajcem